دستگاه اسکن و آنالیز مو چه قابلیت هایی دارد

اسکن مو ها همیشه در معرض تاثیر شرایط محیطی قرار دارند، از اینرو بیماری های شایع، مستقیما مو را تحت تاثیر قرار می‌دهند و باعث آسیب رسیدن به موها و ریزش آن ها می‌شوند. در کنار تغذیه و عوامل وراثتی بیماری‌هایی نیز وجود دارند که رشد مو ها را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و منجر به ریزش مو می‌شوند. شناخت علت دقیق ریزش مو مهمترین عامل در تجویز موثرترین شیوه‌ی درمانی می‌باشد.
دستگاه اسکن و آنالیز مو قابلیت تشخیص و تحلیل مشـکلات پوستی را برای انتخاب روش درمانی مناسب و پیگـیری درمـان را در اختیار پزشک قرار می‌دهد.
دوربین این دستگاه با گرفتن عکس صورت بیـمار با کیفیت بالا بسـیاری از شـاخـص‌های پوسـتی از قبـیل وضعیت چین و چروک‌ها، میزان دهیدراتاسـیون، درصد پیگمانتاسیون و لک‌ها، ترشح سبوم، وضعیت الاستیستی و درصد منافذ پوستی را به طور دقیق بررســی کرده و در اختیار پزشک قرار می‌دهد. پزشک با بررسی نتایج آنالیز و مشکلات بیمار، می تواند مناسب ترین و موثرترین درمان را در برای بیمار تجویز کند.

اکسن و آنالیز مو

موارد کاربرد دستگاه اسکن مو ( تصویربرداری مو )

توسط دستگاه‌های اسکن مو می‌توانیم میزان تراکم مو ،میزان رطوبت مو، الاستیسیته، وضعیت رنگدانه‌ها، منافذ و زبری، غدد سبوم، میزان چربی پوست سر، میزان چربی مو، تعیین الگو ریزش مو، تعیین نوع جنس مو (چرب ، خشک ، معمولی)، استحکام ریشه و ساقه مو، ضخامت مو را آنالیز کنیم.

دستگاه‌های اسکن مو توانایی آنالیز و بررسی اطلاعات هر بیمار و همینطور مقایسه تصاویری که از هر بیمار طی جلسات مختلف گرفته می‌شود را دارد.
در کل از دستگاه اسکن مو برای مطالعه روی انواع مو و پوست سر توسط متخصصان پوست و مو ، جراحان پلاستیک ، متخصصان کاشت مو و … استفاده می‌شود و می‌تواند کمک شایانی به آن‌ها در بهتر شدن روند درمان داشته باشد.