بلفاروپلاستی بدون جراحی

روشی برای از بین بردن افتادگی و پیری پلک است که بدون نیاز به جراحی و برش‌های ناشی از آن می‌توان جوانسازی پلک را انجام داد، این روش برای افرادی مناسب است که تمایلی به جراحی پلک ندارند و می‌خواهند بدون نیاز به بی‌هوشی و جراحی (به دلیل ترس از بی‌هوشی و ماندگاری اسکار بخیه) پلک‌هایی جوان و زیبا داشته باشند.
بسیاری از افراد دچار افتادگی پلک یا پوست اضافه پشت پلک هستند که به آن‌ها چهره “خسته” یا “مسن” می‌دهد. این افراد به این وضعیت آگاه هستند و می‌دانند که بدون آن چهره شاداب و جذاب‌تری دارند ولی این افراد از بی‌حسی و جراحی پلک یا بلفاروپلاستی هراس دارند.
برای این افراد بلفاروپلاستی بدون انجام جراحی توصیه می‌شود. بلفاروپلاستی بدون جراحی، تکنیک کاملا جدید و بروز اروپا است که در آن از تیغ یا لیزر برای برش استفاده نمی‌شود.
در واقع برشی داده نمی‌شود و همچنین نیازی به بیهوشی عمومی یا موضعی(تزریقی) نیست بلکه از کرم بی‌حسی برای این روش استفاده می‌شود
.

موارد استفاده

برداشتن پوست اضافه پلک بدون جراحی
جوانسازی با برداشتن خطوط اطراف چشم و دهان
برداشتن خال های عروقی
رفع تلانژکتازی (عروق ریز اطراف بینی و رفع استریا، کلوئید، لک، خال و زوائد پوستی بدون ایجاد اسکار و غیره)

بلفاروپلاستی

چرا به این روش بلفاروپلاستی دینامیک هم گفته می‌شود؟

این روش به عنوان “ بلفاروپلاستی دینامیک” هم شناخته می‌شود چراکه این فرصت برای پزشک وجود دارد که از بیمار بخواهد که چشمانش را حین عمل باز وبسته کند تا دقیقاً چروک‌هایی که نیاز به درمان دارد مشخص شود و درمان شود.حتی برای خود بیمار این امکان وجود دارد که حین عمل چشمان خود را ببیند و نظر خود را بگوید.
مکانیسم انجام این عمل چگونه است ؟
همانطور که ذکر شد در این روش از تیغ و برش استفاده نمی‌شود و در واقع پوست یا چربی پلک برداشته نمیشود بلکه با استفاده از PLEXR لایه سطحی پوست تصعید (مستقیما از جامد به گاز تبدیل می‌شود) می‌شود و این مساله باعث جمع شدن لایه‌های زیرین پوست می‌شود.

بلفاروپلاستی

این روش برای چه کسانی مفید است؟

  • افرادی که از جراحی یا از بیهوشی هراس دارند
  • افرادی که افتادگی کمی دارند و قصد دارند آنرا ترمیم کنند
  • افرادی که افتادگی یکطرفه دارند و ممکن است جراحی باعث عدم تقارن شود
  • افرادی که بیماری خونریزی دهنده دارند یا دارویی مثل وارفارین مصرف میکنند
  • افرادی که مشغله زیادی دارند و تورم و بخیه یک هفته ای جراحی را نمیتوانند داشته باشند
  • افرادی که قبلا جراحی پلک کرده‌اند ولی متقارن نیست و می‌خواهند هر دو چشم متقارن شود و اسکار جراحی قبل از بین برود.

تعداد جلسات درمانی و مراقبت های بعد از عمل

تعداد جلسات دذمانی کاملاً بستگی به میزان افتادگی و نوع پوست دارد. معمولا بین ۳-۱ جلسه درمانی لازم است. بسیاری از بیماران طی ۱ جلسه بهبود کامل دارند ولی در تعدادی از بیماران جلسات تکمیلی دوم یا سوم لازم است.در صورت نیاز به جلسه درمانی دوم یا سوم،فواصل جلسات یک ماه است.
بیمار باید حدود ۲۰-۳۰ دقیقه کرم بیحسی روی پلک ها داشته باشد.هر جلسه درمانی بطور متوسط بین ۱۰-۱۵ دقیقه طول می‌کشد و بیمار می‌تواند نتیجه عمل را بلافاصله ببیند.
پس از انجام بلفاروپلاستی پلک قرمز و متورم است و نقاط پلاسما شده دلمه‌های کوچک قهوه‌ای رنگ دارد. تورم و کمی احساس ناراحتی ممکن است تا ۳ روز طول بکشد. دلمه‌ها خود به خود بین ۷-۳ روز بعد می‌افتد ولی در طی این مدت نباید به آن‌ها دست زد یا آن‌ها را کند. حتماً باید اجازه دهیم تا این دلمه ها خود به خود بیافتد. در طی این مدت از کرم ترمیم کننده برای بهبود سریعتر استفاده می‌شود.
در بررسی‌های انجام شده این عمل در کلینیک های اروپا برروی ۱۰۰۰ بیمار( ۸۰۰ خانم و ۲۰۰ آقا) در سنین ۲۳ تا ۸۲ سال انجام شده است. بیماران با هر میزان افتادگی پلک و حتی سیگاری‌ها هم عمل شده‌اند. نکته مهم اینکه ۱۰۰ درصد بیماران از عمل راضی بوده‌اند و هیچ یک عوارضی نداشته اند.