رد کردن لینک ها

تزریق چربی

تزریق چربی به صورت، گردن و پشت دست ها:

با گذشت زمان و بالا رفتن سن تغییراتی در بدن افراد رخ می دهد، یکی از این تغییرات کاهش حجم چربی در لایه‌های زیرین پوست بدن است و پوست بدن به خصوص پوست صورت، گردن و پشت دست حالت چروکیده و نازک پیدا می‌کند.
تزریق چربی که به آن لیپو اینجکشن گفته می شود، از روش های شناخته شده در جراحی های زیبایی است که به منظور افزایش حجم چربی زیر پوستی و بهبود ظاهر پوست انجام می شود. در این نوع جراحی، سلول های چربی را از نقطه ای از بدن که محل تجمع بافت چربی است برداشت کرده و به نقطه ی مورد نظر تزریق می شود. شایع ترین نواحی که چربی از آن برداشت می شود در افراد مختلف متناسب با تجمع چربی در اندامها متفاوت است، اما به طور معمول برداشت چربی از شکم، کمر و ران ها برداشت می شود.

تزریق چربی به صورت، گردن و پشت دست ها:

تزریق چربی به صورت و گردن باعث کاهش چین و چروک‌های پوستی می‌شود. چربی از بدن خود فرد به دست می‌آید، بنابراین هیچ نوع واکنش آلرژیک و حساسیتی نسبت به آن وجود نخواهد داشت. از طرفی چربی را می‌توان در حجم‌های بالاتری نسبت به سایر مواد تزریقی به کار برد. به این معنا که علاوه بر حذف چین و چروک‌های صورت و گردن، می‌تواند منجر به پر کردن صورت و بشاش شدن آن نیز شود.
دست ها نیز همچون صورت با افزایش سن دچار پیری و چروکیدگی پوست می شوند که از دلایل آن کاهش بافت چربی زیر پوستی می باشد. از اینرو، همچون صورت می توان با انواع روش های جوان سازی، از میزان چروکیدگی و پیری پوست دست کم کرد. تزریق چربی از روش هایی است که با تجمع زیر پوست و کاهش چین و چروک پوست، می تواند منجر به جوانسازی دست ها شود.

ویزیت مجازی آنلاین

به طور کلی بهترین کاندیدها برای تزریق چربی عبارت‌اند از:

افرادی که دچار چین و چروک یا افتادگی صورت هستند.

افرادی که خطوط پوستی زیادی دارند و یا آن‌هایی که پری و جوانی صورت خود را از دست داده‌اند.

افراد مسن که دچار چروکیدگی پوست در نواحی صورت، گردن و دست ها شده اند.

روش انجام تزریق چربی:

فرایند انتقال چربی می تواند تنها با بی حسی موضعی و بدون بی هوشی انجام شود. چنانچه نواحی اهدا کننده ی چربی حجم زیادی داشته باشد و علاوه بر تزریق چربی، فرم دهی این نواحی نیز مد نظر باشد، جراح از بیهوشی استفاده می کند.
انتقال چربی، با لیپوساکشن شروع می شود و چربی های اضافی از ناحیه اهدا کننده (شکم، باسن، و ران) به بیرون کشیده می شوند. لیپوساکشن چربی ها با یک سوزن خاص یا کانولا که به گونه ای طراحی شده است که کمترین آسیب را به سلول های چربی وارد کند، انجام می شود.
بعد از بیرون کشیدن چربی مورد نیاز، با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ سلول های چربی را از مایع جدا می کنند. سلول های چربی آسیب دیده حذف می شوند. سپس برای انتقال چربی، فقط از سلول های چربی سالم استفاده می شود.
روش انتقال چربی با تزریق سلول های چربی به مناطق مد نظر انجام می شود. در این مرحله، پزشک مناطق مورد نظر یه منظور اصلاح نواقص یا ایجاد کانتور جدید، برای هر تزریق را شناسایی می کند. سپس با استفاده از یک سرنگ مخصوص، سلول های چربی را در عمق مناطق تزریق می کنند.
معمولا در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول بعد از تزریق انتظار می رود که خونریزی، تورم یا قرمزی در ناحیه اهدا کننده و تزریق ایجاد شود، اما معمولا بعد از چند هفته از بین می روند. خارش و درد خفیف نیز غیرمعمول نیست. زمان بهبودی بعد از تزریق چربی بستگی به وسعت تزریق دارد. هنگامی که مقادیر زیادی چربی تزریق می‌شود، تورم ممکن است چند روز تا چند هفته ادامه یابد. پس از تزریق چربی، فرد می تواند به سرعت به انجام کارهای روزانه ی خود بازگردد، اگرچه مدت زمان ریکاوری بر اساس میزان ساکشن و چربی حذف شده ممکن است تغییر کند.

مدت زمان انجام تزریق چربی:

تزریق چربی به طور معمول بین 30 دقیقه تا 1 ساعت و یا حتی بیشتر طول می‌کشد. مدت زمان انجام کار بستگی به میزان و وسعت نواحی مورد نظر برای انجام تزریق دارد.
نتایج و میزان ماندگاری تزریق چربی:
نتایج تزریق چربی را می توان بلافاصله یا بعد از محو شدن تورم مشاهده کرد. مزیت قابل توجه این تکنیک این است که نتایج بسیار ماندگارتر از نتایج دیگر پرکننده های پوستی مانند تزریق کلاژن هستند. نتایج حاصل از انتقال چربی فرد قطعا متفاوت است،
تقریبا تمام افراد بخشی از چربی تزریق شده را به طور دائم حفظ می‌کنند. با این حال، این درصد از بیماری به بیمار دیگر متغیر است و ممکن است لازم باشد برای از بین بردن چروک و افتادگی پوست، یک تزریق مجدد داشته باشید. به طور کلی، حدود نیمی از چربی تزریق شده به مدت 3 تا 6 ماه جذب بدن می شود.

مزیت های تزریق چربی نسبت به سایر فیلرها یا پر کننده ها:

مهمترین تفاوت بین تزریق چربی و دیگر نوع پرکننده ها این است که تزریق چربی، یک ماده خارجی را وارد بدن نمی کند. مخصوصا برای افرادی که آلرژیک و یا حساس به مواد خارجی مانند کلاژن هستند، بسیار می تواند حائز اهمیت باشد.
عامل دیگری که تزریق چربی صورت را جدا از سایر پرکننده های پوستی می نامد مدت زمان ماندگاری افزایش حجم ناشی از انتقال چربی می باشد. به طور کلی، اثرات تزریق چربی می تواند از چند ماه تا دو سال یا بیشتر طول بکشد. در مطالعات نشان داده شده است که حدود ۵۰-۳۰ درصد از چربی‌ها در بلندمدت در نواحی تزریق باقی می‌مانند.
همچنین در تزریق چربی، بخشی از چربی‌های ناخواسته بدنشان برای تزریق، از نواحی چون کمر یا ران برداشته می‌شود که می تواند برای فرد بسیار خوشایند باشد.

ویزیت مجازی آنلاین

نکاتی که قبل از تزریق چربی باید در نظر گرفت:

انجام تست های آزمایشگاهی مرتبط
مصرف برخی داروها با تجویز پزشک
اجتناب از سیگار کشیدن قبل از عمل جراحی.
اجتناب از آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی به دلیل افزایش خطر خونریزی.

مراقبت های بعد از تزریق چربی:

تا یک هفته بعد از تزریق چرقی از عمل پیوند چربی، محل دریافت کننده ی چربی را ماساژ ندهید.

سیگار نکشید.

به پشت بخوابید و از فشار دادن یا گذاشتن صورت بر روی بالشت خودداری کنید.
از به پهلو خوابیدن خودداری کنید.
از انجام فعالیت های شدید اجتناب کنید.
تعداد سلول های تزریق شده برای همیشه ثابت می ماند، اما چنانچه وزن فرد کاهش یابد، حجم سلول های چربی تزریق شده متناسب با کاهش وزن کم می شود.
چربی های سالم بیشتری را به رژیم خود اضافه کنید (مانند آوکادو، ماهی قزل آلا، بادام و روغن نارگیل).
برای کاهش تورم صورت مصرف نمک را به حداقل برسانید.

فاکتورهای دخيل در ماندگاری چربی تزريق شده شامل :

انتخاب محل دهنده چربی مناسب

میزان عروق و تحرک محل گیرنده چربی

میزان تماس بافت چربی با هوا ، خون و لیدوکایین
تکنیک گرفتن و تزریق چربی
میزان چربی تزریق شده

عوارض احتمالی تزریق چربی:

از اصلی ترین خطرات تزریق چربی، احتمال ایجاد عفونت است. اگرچه نسبت به سایر فیلرها یا همان پرکننده ها، بدلیل استفاده از چربی‌های خود فرد، احتمال عفونت بسیار کاهش می‌یابد. در هر حال، چنانچه تزریق توسط متخصص پوست، مو و جراحی زیبایی

انجام شود، این عارضه به حداقل می رسد.

ویزیت مجازی آنلاین

تزریق چربی شامل خطرات دیگری نیز می باشد، از جمله:

کبودی، تورم و خونریزی در محل تزریق،
آسیب به پوست که باعث زخم های احتمالی می شود
بثورات پوستی با خارش
مرگ سلول های پوستی به دلیل آسیب مویرگ های خونی و اختلال در جریان خون پوست
تجمع توده های چربی
خون ریزی
آمبولی
تغییر دائمی رنگ پوست
ورم
کبودی

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

برست آگمنتیشن یا بزرگ کردن سینه نوعی جراحی زیبایی است که با جایگذاری پروتز و یا تزریق چربی به بافت سینه افزایش سایز سینه را به دنبال دارد.
در روش بزرگ کردن سینه با تزریق چربی، افزایش حجم سینه با ظاهری طبیعی و نیز لیپوساکشن کلی بدن به طور همزمان امکان‌پذیر است. متخصص چربی را از منطقه‌ای از بدن مانند شکم، ران و یا بازوها گرفته و به سینه‌ها انتقال داده و تزریق می‌کند.
با تکنیک تزریق چربی به سینه‌ها، دیگر نیازی به جراحی کاشت پروتز مصنوعی سالین یا سیلیکونی برای بزرگ کردن سینه‌ها نیست.
در این تکنیک، چربی‌هایی که با لیپوساکشن برداشته می‌شود، برای افزایش حجم سینه دوباره به سینه‌ها تزریق می‌شود. چربی تزریق شده یک بافت زنده است و موجب بزرگ شدن سینه با ظاهری بسیار طبیعی می‌شود.

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی مناسب کسانی است که:

زنانی که نیاز به این روش بازسازی سینه دارند، معمولا افرادی هستند که مایل به پروتز سیلیکون در بدن خود نیستند، زیرا احساس می‌کنند این عملی غیر طبیعی است و ممکن است پیامدهای طولانی مدت داشته باشد.
همچنین مزیت دیگر این تکنیک این است که که هیچ گونه زخم و اسکار قابل توجهی بر سینه‌ها برجا نخواهد گذاشت.
اما به یاد داشته باشید که انتظارشما از عمل ایمپلنت سینه باید واقع بینانه‌ باشد. زیرا این روش بزرگ کردن سینه (در مقایسه با روش پروتز سیلیکونی) دارای محدودیت است.
سینه های نامتقارن دارند.
افرادی که تمایل دارند بعد از افزایش حجم، سینه های آن ها حالت طبیعی داشته باشد.
افرادی که می خواهند همزمان با افزایش حجم سینه، لیپوساکشن چربی را نیز انجام دهند.
افرادی که تحت معالجات درمانی سرطان سینه بوده اند و برای افزایش سایز سینه نمی توانند از ایمپلنت یا ژل استفاده کنند. همچنین برای زنانی که در خانواده خود دارای سابقه ابتلا به سرطان سینه هستند، انجام این نوع عمل جراحی توصیه نمی‌گردد.

مراحل تزریق چربی به سینه:

افزایش سایز سینه از طریق تزریق چربی فرایندی دو مرحله ای است که با لیپوساکشن شروع می شود. لیپوساکشن برداشتن سلول های چربی از نواحی است که دارای انباشت چربی می باشند که به طور معمول شکم، باسن و ران ها می باشد. سپس سلول های چربی به وسیله تزریق به سینه منتقل می شوند.
برش های ناشی از لیپوساکشن معمولا بسیار کوچک هستند. از طریق این برش ها جراح، یک لوله باریک به نام کانولا را وارد بافت چربی می کند که برای شکستن سلول های چربی قبل از ساکشن استفاده می شود. اکثر زنان میزان زیادی چربی در اطراف لگن و شکم خود دارند، و این باعث می شود که این ناحیه برای بیرون کشیدن چربی ایده آل باشد. از اینرو، این روش علاوه بر سایز سینه ها منجر به کاهش سایز در نواحی چاق فرد نیز می شود.
سلول های چربی پس از بیرون کشیدن، با استفاده از سوزن های کوچک به طور مستقیم به بافت سینه تزریق می شوند.

ویزیت مجازی آنلاین

میزان ماندگاری افزایش سایز سینه با تزریق چربی:

تاثیرات افزایش سایز سینه با تزریق چربی چنانچه به درستی انجام شود، می تواند به طور دائمی باشد. اما به طور معمول میزان چربی که بعد از 6 ماه باقی می ماند، به طور دائم ماندگار می شود.

مدت زمان بهبودی بعد از تزریق چربی:

زمان بهبودی بعد از افزایش سایز سینه با انتقال چربی معمولا کمتر از زمان بهبودی نسبت به زمانی است که افزایش سایز سینه با ایمپلنت انجام می شود و تا حد زیادی به نوع لیپوساکشن بستگی دارد. زمان بهبودی در این نوع جراحی به طور معمول یک تا سه هفته می باشد.

مزایای افزایش سایز سینه با تزریق چربی نسبت به ایمپلنت:

افزایش سایز سینه با تزریق چربی به صورت سرپایی انجام می شود.

بدون نیاز به جراحی و تحت بی حسی موضعی انجام می شوند.

از آنجایی که چربی به وسیله تزریق های کوچک به سینه منتقل می شود، زخم های ناشی از آن بسیار کمتر است.
ایجاد کپسول و عوارض ناشی از آن که می تواند در زمان استفاده از پروتز ها ایجاد شود، در روش تزریق چربی دیده نمی شود.
افزایش سایز سینه با ایمپلنت به طور معمول بعد از مدتی مشخص نیاز به تعوض پروتز دارد در صورتیکه افزایش سایز سینه با تزریق چربی دائمی می باشد.
علاوه بر افزایش سایز سینه با لیپوساکشن نواحی برداشت چربی همراه است.
دوره ی ریکاوری کوتاه تری دارد.
افزایش سایز سینه با تزریق چربی تاثیری بر روی شیردهی فرد ندارد.
بر روی حساسیت سینه تاثیری نمی گذارد.

محدودیت های افزایش سایز سینه با تزریق چربی:

می تواند تنها یک دوم تا یک Cup افزایش در سایز سینه ایجاد کند.

میزان افزایش سایز سینه با این روش محدود می باشد.

تزریق چربی باعث تغییر در شکل سینه نمی شود، افتادگی سینه ها را لیفت نمی کند و تنها سایز را افزایش می دهد.

خطرات ناشی از بزرگ کردن سینه با تزریق چربی:

ایجاد کیست های چربی

عفونت

مرگ سلولهای چربی
احتمال اینکه بعضی از سلولهای چربی تزریق شده، به بافت های اطراف سینه منتقل شوند و منجر به اختلالات و یا نامتناسب شدن شکل ظاهری اطراف سینه شود.

تزریق چربی به باسن:

تزریق چربی به باسن دارای دو مرحله است که هر دو در یک نوبت مراجعه انجام می‌شوند. در ابتدا متخصص با استفاده از دستگاه لیپوساکشن، چربی‌های اضافی ناحیه ران، پهلو و شکم را استخراج می‌کند. سپس این چربی استخراج شده توسط دستگاه سانتریفیوژ جداسازی و غنی‌سازی می‌شود )سلول های چربی باید از تمام مایعات دیگر، چربی ها و بافت همبند جدا شوند) و سپس به کمک لوله‌های باریک خاصی به نام کانولا در نقاط معینی از باسن تزریق می‌شود.
بعد از تزریق چربی و فرم گرفتن باسن، و یک گن مخصوص برای فرم دهی بهتر باسن و حفظ شکل آن استفاده می شود.
اکنون بقیه فرایند به طور کامل به بیمار بستگی دارد. مهمترین مورد در این زمان جلوگیری از فشار به این ناحیه است، زیرا سلول های چربی بسیار حساس هستند و به مدتی زمان برای ایجاد منبع خون نیاز دارند، و این از مهمترین عواملی است که میزان ماندگاری سلول های چربی را تعیین می کند.
برخلاف روش برجسته کردن باسن با کاشت پروتز، در این روش نیازی به ایجاد برش‌های بزرگ نیست. کل پروسه‌ی بزرگ کردن باسن با تزریق چربی در حالی انجام می‌شود که فرد هوشیاری کامل دارد و فقط مقداری آرام‌بخش به فرد داده شده است.
متخصص برای ایجاد فرم برجسته و مدور باسن ( فرم دادن به باسن ) و همچنین به حداقل رساندن میزان جذب چربی توسط بدن، چربی را در لایه‌های مختلف باسن و در عمق‌های متفاوتی تزریق می‌کند. از طرف دیگر این روش تزریق موجب ایجاد ظاهری یک‌دست و نتایجی کاملا طبیعی می شود.
بهترین کاندید‌ها برای بزرگ کردن و لیفت باسن، زنان یا مردانی هستند که دارای سلامت عمومی ‌هستند و در نواحی دیگر بدن خود (یعنی غیر از باسن) دارای چربی‌های موضعی و اضافه‌ای هستند که می‌توان آن را به کمک لیپوساکشن استخراج کرد.

مزایای بزرگ کردن باسن با تزریق چربی:

در این روش نیازی به ایجاد برش و بخیه زدن نیست.

در این روش نیازی به اعمال بیهوشی عمومی ‌نیست.

منجر به بالا کشیدن و فرم دهی باسن می‌شود.
منجر به لاغر شدن و فرم‌دهی بهتر نواحی می‌شود که از آن چربی گرفته می‌شود.
درد کمتر و بهبودی سریعتر و عوارض جانبی کمتر برای بیمار است.

ویزیت مجازی آنلاین

نکاتی که بعد از تزریق چربی به باسن باید انجام داد:

بعد از تزریق چربی به باسن، لازم است فرد تا چند هفته، یک گن فشاری مخصوص بپوشد که منجر به حفظ فرم جدید باسن می شود. پوشیدن این لباس از میزان التهاب باسن تا دو هفته کم می‌کند. کمپرس‌های سرد نیز می‌توانند التهاب را به میزان بیشتری کم کرده و هرگونه ناراحتی را از بین ببرند.

به منظور وارد نکردن فشار به باسن و چربی‌های تزریق شده و کاهش احتمال جذب چربی توسط بدن، بسیار مهم است که تا یک تا دو هفته پس از عمل از قرار گرفتن در وضعیت نشسته بر روی باسن خودداری کنید و شب‌ها نیز به پشت نخوابید.

بهتر است تا 3 هفته از سیگار کشیدن اجتناب کرد، زیرا سیگار منجر به افزایش جذب چربی های تزریق شده می شود.
افرادی که شغل‌شان نیازمند نشستن تمام وقت بر روی یک صندلی نیست، می‌توانند چند روز پس از عمل به سرکار باز گردند. اما سایرین باید تا دو هفته صبر کنند. همچنین یک ماه پس از کاهش قابل توجه التهاب باسن، می‌توان برنامه‌ ورزشی‌ را از نو آغاز کرد.
تا شش ماه از تزریقات عضلانی در ناحیه باسن خود داری کنید.

عوارض تزریق چربی به باسن :

برای هر عمل جراحی عوارضی وجود دارد ولی اگر این عمل توسط فردی با تجربه صورت گیرد عوارض تزریق چربی باسن به حداقل می رسد، عوارض تزریق چربی باسن معمولا در حجم هایی که بالای یک لیتر تزریق در هر باسن باشد بروز می کند و یا اگر لیپوساکشن بالای ۵ لیتر باشد ممکن است بدن دچار کمبود مایع شود لذا بهتر است، بیمار بعد از عمل از الکترولیت های ورزشی استفاده کند چون در تزریق چربی باسن از لیزر استفاده نمی شود چون لیزر سلولهای چربی را می کشد و تزریق آن بی فایده می شود.

عفونت:

برای جلوگیری از عفونت بهتر است تزریق چربی در هر طرف باسن در حد یک لیتر و یا کمتر باشد، از عوارض نادر دیگر جمع شدن مایع در محل لیپوساکشن می باشد که ممکن است نیاز باشد پزشک توسط آسپیراسیون تخلیه نماید، اگر استفاده از لباس فشاری (گن) بعد از عمل بطور مناسب صورت گیرد احتمال تجمع مایع کاهش می یابد. عفونت های جراحی همیشه خطرناک هستند، به خصوص در تنظیم انتقال چربی های بزرگ مانند تزریق چربی به باسن که استفاده از وسایل استریل بسیار پراهمیت می باشد و تمامی بیماران باید جهت پیشگیری از عفونت، تحت تجویز پزشک آنتی بیوتیک مصرف کنند.

لخته های خون / آمبول ریوی:

لخته های خون ایجاد شده در پاها می توانند به قلب یا ریه منتقل شوند و به عوارض جدی، از جمله مرگ برسند. بیماران باید برای هرگونه خطر ابتلا به تشکیل لخته های خون مورد ارزیابی قرار گیرند و باید پیشگیری مناسب انجام شود.

تغییرات حسی:

نواحی که روی آن عمل انجام می شود، دچار تورم می شود که با اختلال در اعصاب و بی حسی همراه است. که ممکن است این بی حسی در نواحی درمان نشود.

نامتقارن بودن:

زمانی که چربی به یک ناحیه تزریق می شود، احتمال عدم وجود تقارن وجود دارد. دستورالعمل های جراح در مورد سطح فعالیت، موقعیت در خواب و گن های مخصوص، تاثیرات زیادی بر روی یکپارچگی و تقارن نقاط مورد تزریق دارد.

آمبولی چربی:

چنانچه چربی تزریق شده بیشتر از حد مجاز باشد ممکن است ذرات چربی وارد رگ های خونی و دیگر ارگان ها همچون (ریه، مغز و غیره) شود.

ویزیت مجازی آنلاین

هزینه تزریق چربی:

هزینه ی انجام تزریق چربی نسبت به سایر پر کننده ها همچون ژل یا پروتز به طور قابل توجهی پایینتر است، و این به دلیل آن است که در این روش زیبایی نیاز به خرید فیلر یا پروتز وجود ندارد و چربی تزریقی از بدن خود فرد گرفته می شود. و هزینه ی آن بخاطر مواد بی حسی و همچنین دستمزد پزشک می باشد.
تعیین هزینه تزریق چربی بستگی به فاکتورهای مختلفی از جمله
هزینه تزریق چربی به طور قابل توجهی به علت انجام تزریق چربی و وسعت نواحی تحت درمان (اینکه بیمار برای چه نوع درمانی می خواهد تزریق چربی انجام دهد و اینکه مقدار چربی تخلیه شده مورد نیاز و میزان تغییر حجم مورد نیاز و ناحیه های مورد نظر) بستگی دارد. برای مثال برخی از افراد تمایل دارند که تزریق چربی را برای پر کردن گونه یا تزریق چربی به لب و یا دیگر قسمت های مختلف صورت انجام دهند و یا برخی برای برطرف کردن چین و چروک و یا گودی زیر چشم انجام می دهند، همچنین ممکن است برخی برای افزایش حجم سینه یا باسن انجام دهند که منجر می شود میزان چربی دریافتی و تزریقی متفاوت باشد.
دفعات انجام تزریقات و نیز میزان ماندگاری چربی در ناحیه دریافت کننده نیز از جمله فاکتورهای مهم در تعیین هزینه ها می باشند. به طور معمول هزینه ای که برای تزریق اول دریافت می شود به دلیل اینکه مدت زمان بیشتری می برد و شامل گرفتن کامل چربی است و در کنارش تزریق کامل است بیشتری است و در جراحی های ترمیمی هزینه ی کمتری دریافت می شود.
نوع بیهوشی استفاده شده در انجام تزریق (موضعی یا عمومی)، و این که آیا این روش به صورت درمان سرپایی یا در بیمارستان انجام می شود و همچنین نوع داروی بیهوشی که مورد استفاده قرار می گیرد نیز در هزینه ها موثر می باشد.
منطقه جغرافیایی که در آن تزریق انجام می شود نیز از عوامل موثر در هزینه ها هست. عواملی همچون هزینه نسبی زندگی، فراوانی کلینیک های زیبایی و و همچنین تعداد متخصصان زیبایی در منطقه ی محل سکونت می تواند تاثیر بسیار زیادی بر تعیین هزینه ی تزریق چربی داشته باشد. همچنین دستمزد پزشکان در مناطق مختلف برای تزریق کردن چربی متفاوت است.
تخصص و مهارت جراح نیز تاثیر بسزایی در تعیین هزینه ی انجام کار دارد. مهارت جراح تاثیر بسیار زیادی در نحوه ی تزریق چربی و فرمدهی دارد. از سوی دیگر، بالاتر بودن قیمت لزوما به‌ معنای ماهرتر بودن جراح نیست. پس باید با دقت و آگاهی کاملی کلینیک و پزشک را انتخاب کرد.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
طراحی سایت
CLOSE
CLOSE