ریزش مو در آقایان

اکثر آقایان از ریزش مو رنج می‌برند و هر کاری می‌کنند نمی‌توانند ریزش موی خود را قطع کنند به خاطر همین دنبال راهی برای درمان قطعی ریزش موی خود هستند.تغییر در برنامه غذایی، کاهش استرس و ویزیت توسط دکتر، فقط تعدادی از کارهایی هستند که آقایان می‌توانند برای جلوگیری از ریزش موی خود انجام دهند.

حواستان به آنچه می‌خورید باشد

عادت سالم غذا خوردن می‌تواند برای ساخت مو هایی پرتر و ضخیم‌تر معجزه کند.پروتئین بدون چربی در ماهی، گوشت‌های کم چرب و سویا از رشد موها حمایت می‌کنند، آجیل‌ها و دانه ها نیز سرشار هستند از ویتامین E و چربی‌های سالم تا روغنی که موها نیاز دارند را مهیا کنند تا مو نرم و سالم بماند.

حتی ادویه ها نیز می‌توانند کمک کنند

اضافه کردن دارچین به غذا می‌تواند به مهیا کردن اکسیژن و مواد مغذی ضروری برای مو ها کمک کند.

آب بدن را تامین کنید

25 درصد از فولیکول های مو را آب تشکیل می‌دهد و وقتی بدنتان کم آب می‌شود ممکن است فولیکول های جدید ضعیف شوند. سعی کنید در طول روز آب بنوشید و از غذاهایی استفاده کنید که درصد آبشان بالا است.

ویتامین‌هایتان را بخورید

بعد از استرس، ژنتیک و مشکلات پزشکی، کمبود ویتامین از اصلی ترین دلایل ریزش مو در آقایان است. برای جلوگیری از ریزش مو سعی کنید از یک برنامه غذایی سالم، تمام ویتامین های مورد نیاز بدنتان را دریافت کنید. ویتامین A  به تنظیم سنتز اسید رتینوئیک در فولیکول های مو کمک می کند ( البته مقدار بیش از حد ویتامین A خود باعث ریزش مو می‌شود).

ویتامینB  به کاهش سطح استرستان کمک می‌کند، ویتامین C، D و E به بدن برای تثبیت مواد مغذی ضروری بدن که برای سالم ماندن به آن‌ها نیاز دارد کمک می‌کنند.

نظر یک متخصص را بپرسید

از یک متخصص پوست بپرسید که چگونه جلوی ریزش مو را بگیرید و به احتمال زیاد او به شما خواهد گفت برای حل این مشکل باید قبل از اینکه شروع یا بدتر شود فعال شوید. خوبی مشورت با یک متخصص پوست و مو این است که می‌تواند تشخیص دهد دقیقا ریزش موی شما به چه علت است. آن‌ها می‌توانند درباره نوع داروهایی که استفاده می‌کنید، درباره نوع محصولات مو و همچنین تاثیر سابقه خانوادگی با شما صحبت کنند.پاسخ به مشکل ریز موی شما می‌تواند به سادگی تغییر یک دارو باشد که به عنوان عوارض جانبی باعث ریزش موهایتان شده است.