جوان سازی پوست با لیزر کلاژن چیست؟

سفت کردن پوست با لیزر معمولاً با هدف تحریک تولید کلاژن زیر سطح پوست انجام شده و باعث سفت شدن پوست می‌شود. این درمان می‌تواند باعث از بین رفتن خطوط ریز، خطوط پنجه‌کلاغی، و چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی صورت شود که معمولاً این علائم در نتیجه افزایش سن در افراد مشاهده می‌گردد.
به این ترتیب با استفاده از روش‌های درمان غیرتهاجمی امکان بازیابی شرایط عادی و جوانی پوست وجود خواهد داشت.
یکی دیگر از روش های جوان سازی صورت استفاده از لیزر اربیوم می‌باشد که برای زیباسازی پوست بسیار موثر است. این لیزر علاوه بر بهبودی قابل ملاحظه اسکارها و جای جوش، در درمان پیری پوست خصوصا شلی پوست و چروک های دور چشم و دور دهان هم کاملا موثر است.
به جای تابیدن نور لیزر با شعاع بزرگ در لیزرهای قدیمی، ستون‌هایی از نور لیزر با شعاع هایی بسیار باریک در حد میکرون بر روی سطح پوست تابیده می‌شود لذا مناطقی از سطح پوست ( اپیدرم ) عملا سالم می‌ماند.
در واقع در این نوع لیزر مناطقی از سطح پوست آسیب نمی‌بیند و بیشترین نور تابیده شده از این نوع لیزر وارد لایه میانی پوست می‌شود یعنی درست جایی که باید لیزر آن‌جا اثر کند تا بتواند مشکلات فوق را بهبود بخشد چرا که علت اصلی مشکلات فوق خرابی لایه میانی پوست یا همان درم می‌باشد.
بطوریکه کلاژن پوست در این ناحیه قرار دارد و تابیدن نور این لیزر در این ناحیه باعث تشکیل کلاژن‌های جدید می‌شود و بتدرج طی 2تا 4 ماه چروک‌های پوست کاهش قابل ملاحظه‌ای پیدا می‌کند و پوست از حالت شلی و افتادگی در می‌آید.

جوانسازی با کلاژن