لیزر مونالیزا تاچ جوان ‌سازی واژن

لیزر مونالیزا امروزه یکی از موثر ترین و پرطرفدارترین روش های درمانی غیر جراحی و بدون نیاز به دارو برای جوان سازی واژن است. بسیاری از خانم ها از آتروفی واژن (خشکی و رنگ پریدگی مخاط واژن) و تاثیرات پس از آن در طول دوره یائسگی و پس از بچه دار شدن رنج می‌برند.

عملکرد دستگاه لیزر مونالیزا

بر روی دیواره های واژن (از طریق یک اسکنر خاص) تابیده شده و با ایجاد زخم‌های بسیار کوچک و غیر قابل تشخیص در این ناحیه، سبب تولید کلاژن جدید، تنظیم و متعادل سازی مجدد مواد تشکیل دهنده غشای واژن می‌شود. بنابراین عملکرد لیزر برای عمل زیبایی واژن، حالت امن و بدون درد است.
فرآیند تولید مجدد بافت، با استفاده از این روش در طول چند هفته آغاز می‌شود، ولی تولید کلاژن جدید و بهبود بیشتر اندام را می‌توان حتی پس از اولین جلسه درمان نیز بطور قابل توجهی مشاهده کرد.

کاربرد های لیزر مونالیزا

رفع سوزش واژن و خارش آن، افزایش سفتی و مقاومت بافت، رفع مشکلات و دردهای مقاربتی، درمان بی اختیاری و تکرر ادرار (ناشی از استرس و فشار عصبی)، روشن کردن پوست، کوچک کردن لابیا، زیبایی و…
لازم به ذکر است که قبل از استفاده از لیزر مونالیزا، اطمینان از منفی بودن تست عفونت واژینال بیمار (یا نتیجه منفی پس از درمان های خاص در صورت مثبت بودن آن) الزامیست و باید تست سرطانی بودن گردن واژن وی در طول سه سال گذشته منفی بوده باشد.

جوان سازی واژن

روش درمانی

روش درمانی لیزر مونالیزا با استفاده از گاز CO2 امکان درمان شل شدن واژن به خاطر از بین رفتن سفتی بافت غشای آن را نیز دارد.
اصطلاح «شل شدن واژن یا سستی واژن» اشاره به شرایطی دارد که در آن قطر دهانه واژن افزایش پیدا می کند.این شرایط اغلب در نتیجه رویدادهای طبیعی یا جراحت های وارد شده همچون به دنیا آوردن بچه یا شل شدن بافت واژن بدلیل فرآیند افزایش سن در افراد مشاهده می شود.
اندکی قرمز شدن و التهاب یا تورم در ناحیه واژن، تنها علائمی است که پس از لیزر مونالیزا مشاهده می‌شود و به سرعت از بین می‌روند.

تعداد جلسات درمان مورد نیاز

معمولاً 1 تا 3 جلسه درمانی را با فاصله 40 تا 60 روز بهمتقاضی پیشنهاد می شود.
در این روش درمانی هیچ معیار منع استفاده وجود ندارد، مگر برای افرادی که به بیماری های موضعی یا سیستمیک شدید مبتلا باشند.می‌توان اظهار داشت که تمام زنان مبتلا به مشکلات واژن مثل خشکی، سستی، سوزش و خارش واژن می‌توانند از مزایای ناشی از این روش درمانی بهره‌مند شوند.

با استفاده از این روش درمانی بافت مخاطی واژن بهتر تغذیه و هیدراته می‌شود و بافت پوششی آن ضخیم‌تر، سفت‌تر (محکم‌تر شدن واژن) و انعطاف پذیر‌تر خواهد شد. همچنین با ایجاد سطح پی هاش (PH) مناسب برای واژن می‌تواند مانند یک محافظ طبیعی، ریسک ایجاد عفونت زنان را کاهش دهد.

لیزر مونالیزا با چند دقیقه زمان، بدون درد و عوارض جانبی می‌تواند، بافت واژن را به حالت محکم و انعطاف پذیر قبلی خود بازگردانده و تاثیرات مثبت بر کیفیت زندگی و روابط انسانی فرد داشته باشد.

هزینه لیزر مونالیزا برای متقاضیان، بستگی به تعداد جلسات مورد نیاز در برنامه درمانی آن‌ها دارد که با مراجعه به پزشک مشخص می‌شود. تکرار این روش درمانی در فواصل زمانی مشخص امکان دوام و ماندگاری بیشتر نتایج حاصل از آن را افزایش می‌دهد.

جوان سازی واژن

دوران نقاهت پس لیزر

پس از لیزر مونالیزا اکثر زنان اندکی ناراحتی را در ناحیه واژن خود احساس می‌کنند و این علائم معمولاً در چند روز اول پس از درمان مشاهده می‌شود.
بسیاری از خانم ها معمولا بلافاصله پس از درمان و برخی بین 1 تا3 روز بعد، امکان برگشت به فعالیت های عادی و روزمره خود را دارند.
پس از درمان توصیه می شود از انجام عمل زناشویی و آمیزش با همسر بمدت2  روز خوداری شود.
در دوران نقاهت از بیمار خواهش می‌شود از بلند کردن اجسام سنگین یا انجام بعضی فعالیت‌ها همچون دوش گرفتن با آب گرم یا حرکت های ورزشی خودداری کند.