لیزر فرکشنال CO2 چیست؟

روش نوینی در تحریک کلاژن سازی و جوانسازی پوست می باشد که عملکرد آن بر اساس دی‌اکسید کربن است. این نوع لیزر از مؤثرترین روش های غیرتهاجمی برای اسکارهای باقی مانده از آکنه، آبله مرغان، سالک یا بریدگی ها، زخم و جراحات پوستی، درمان جای جوش و خال‌ها می باشد.

لیزر CO2 Fractional از طریق دو روش باعث درمان عوارض فوق می‌شود

جذب حرارت توسط لایه کلاژن Dermis موجب تحریک بازسازی و کلاژن سازی می‌شود.
با سوختن سلول‌های مرده پوست، اسکارهای فرو رفته و خطوط کشش روی پوست، سریع‌‌تر از بین می‌رود.

روش کار لیزر CO2 فرکشنال

این تکنولوژی اولین بار در سال 2002 میلادی وارد دنیای تجهیزات پزشکی شد. لیزر CO2 فرکشنال دارای تنظیماتی بسیار دقیق است و می‌تواند با دقت بالا حفره هایی بسیار ظریف با عمق مشخص را در لایه‌های پوست ایجاد کند؛ در نتیجه فقط بخشی از پوست تحت تأثیر اشعه قرار گرفته و بخش زیادی از آن سالم باقی می‌ماند.
این روش باعث تحریک سلول های دست نخورده و فعال شدن آن‌ها در جهت کلاژن سازی شود، که خود موجب بهبود عارضه‌های مختلف پوستی در منطقه لیزر شده می‌شود. و احتمال بروز عوارضی مانند قرمزی و یا تیره شده پوست را کمتر خواهد کرد.

مزایای لیزر CO2 فرکشنال

مهمترین مزیت لیزر CO2 فرکشنال نسبت به دیگر لیزر ها دوران بهبود کوتاه‌تر و احساس درد کمتر برای بیمار می‌باشد. و همچنین دیگر لیزرهای قدیمی، با وجود به‌دست ‌آوردن نتایج قابل ‌قبول، عوارض بسیاری نیز برای بیمار داشتند همچون به‌وجود آمدن هایپرپیگمانتاسیون و اسکار در ناحیه تحت درمان به وسیله‌ی لیزر بود.

لیزرفرکشنال