کاشت ابرو چیست؟

ریزش مو علاوه بر ناحیه های سر در نواحی مختلف بدن هم شیوع پیدا کرده است، بنابراین همه افراد نمی توانند ابرو های کشیده و پر پشتی داشته باشند. به طور سنتی، درمان ابروهای نازک یا پراکنده، با تکیه بر محصولات آرایشی برای “پرکردن” موهای ابرو صورت می پذیرد. با این وجود، علاقه‌ای به راه حل دائمی‌تر وجود دارد یعنی کاشت ابرو.

کاشت ابرو یک روش زیبایی می باشد که در آن پیوندهای مو به ناحیه ابرو منتقل می شوند با این هدف که موهای جدید از این پیوند ها رشد کنند و ظاهری کامل تر و زیباتر برای فرد ایجاد کنند.

کاشت ابروی طبیعی یا پیوند ابرو جهت بهبود جلوه زیبایی ابرو در چهره که در اثر نازک شدن، جای زخم یا ریزش کامل موهای ابرو دچار مشکل شده‌است به کار می‌رود. از بین رفتن ابروها ممکن است به دلیل عوامل ژنتیک، الکترولیز یا لیزر موها، مرتب کردن و برداشتن بیش از حد ابروها، اختلالات هورمونی و بیماری‌های تیروئید، ضربه، سوختگی یا تصادف رخ داده باشد، که در هیچ یک از این موارد محدودیتی جهت انجام کاشت ابرو وجود ندارد.

در شرایط پزشکی مانند آلوپسی آرئاتا یا شرایط خاص متابولیک که باعث ازبین رفتن موی ابرو می‌شوند، ممکن است نیاز به مشاوره پزشکی بیشتری برای اطمینان از احتمال رشد مو پس از عمل داشته باشید.

کاشت ابرو

نحوه کاشت ابرو

ابرو شامل سه بخش می باشد:

  • تاج ابرو (Head) در کاشت تاج ابرو باید تارهای ابرو با دقت بالا و زاویه ی مناسب و رو به بالا کاشته شود (تا حالت عمودی پیدا نکنند).
  • بدنه ابرو (Body) در کاشت بدنه از سمت تاج ابرو به دم ابرو باید زاویه خواباندن موها به تدریج کاسته شود به طوری که موها با زاویه صفر درجه به صورت مماس در پوست قرار داده شود.
  • دم ابرو (Tail)

حتی باید نوع موهایی که برای کاشت ابرو استفاده می شود قطری مناسب با موهای ابرو داشته باشد (یعنی نباید از موهای ضخیم برای ابرو استفاده کرد). قطر منافذ کاشت موها در ابروها باید کوچکتر انتخاب شود چرا که اگر منافذ بزرگ باشد خروجی موهای ابروها حالت ضخیم و غیرطبیعی پیدا می کند. باید محل قرار دادن موهایی که کاشته می شود خیلی خیلی نزدیک به هم و بسیار پرتراکم باشد که پوست زیر موهای ابروها دیده نشود.

رایج ترین تکنیک در کاشت ابرو روش معمول کاشت ابرو تکنیک FUT می‌باشد که شامل برداشت موهای پشت سر به صورت نوار چند سانتیمتری و سپس جداسازی پیازهای موی آن و انتقال آن‌ها به ناحیه پوست ابرو و کاشت در جهت مناسب و طبیعی در این ناحیه می‌باشد. ( انتخاب موها براساس ضخامت و سلامت مو می باشد و به دلیل استفاده از بخیه ظریف درسایت های دهنده برداشت مو ، هیچ اثری از برداشت موها و نیز کم پشتی در ناحیه پشت سر باقی نمی ماند). برای حفظ ظاهر طبیعی ابرو ، موها باید در قالب گرافت‌های تک تار مو منتقل و کاشت شوند.

کاشت ابرو

مزایا و معایب کاشت ابرو

از مزایای این عمل ظاهر کاملا طبیعی ابرو می‌باشد زیرا از موی خود فرد گرفته می‌شود. برای افرادی که تاتو انجام داده اند نیز می توان از پیوند ابرو بهره برد و نتایج بسیار خوبی را شاهد بود.
همچنین نیاز به آرایش ابرو را کامل از بین می برد.

از معایب آن می‌توان به هزینه این روش اشاره کرد که البته با توجه به ظرافت و تخصصی بودن این عمل و نتایج دائمی‌اش آن را کاملا توجیه پذیر می‌کند.
یکی دیگر از معایبی  که ممکن است افراد مختلف را درگیر کنند بازه زمانی است که نیاز می‌باشد تا فولیکول های جدید که کاشت انجام شده مو تولید کنند .