رد کردن لینک ها

کاشت ابرو

مفهوم زیبایی در هر فرد به عوامل زیادی بستگی دارد که از مهمترین کاراکترهای زیبایی در صورت، ابرو می باشد. با توجه به این که ریزش مو علاوه بر ناحیه های سر در نواحی مختلف بدن هم شیوع پیدا کرده است ، بنابراین همه افراد نمی توانند ابرو های کشیده و پر پشتی داشته باشند. به طور سنتی ، درمان ابروهای نازک یا پراکنده ، با تکیه بر محصولات آرایشی برای “پرکردن” موهای ابرو صورت می پذیرد . با این وجود ، علاقه ای به راه حل دائمی تر وجود دارد : کاشت ابرو

کاشت ابرو چیست ؟

کاشت ابرو یک روش زیبایی می باشد که در آن پیوندهای مو به ناحیه ابرو منتقل می شوند با این هدف که موهای جدید از این پیوند ها رشد کنند و ظاهری کامل تر و زیباتر برای فرد ایجاد کنند .

کاندید کاشت ابرو

کاشت ابروی طبیعی یا پیوند ابرو جهت بهبود جلوه زیبایی ابرو در چهره که در اثر نازک شدن ، جای زخم یا ریزش کامل موهای ابرو دچار مشکل شده‌است به کار می‌رود . از بین رفتن ابروها ممکن است به دلیل عوامل ژنتیک، الکترولیز یا لیزر موها، مرتب کردن و برداشتن بیش از حد ابروها، اختلالات هورمونی و بیماری‌های تیروئید ، ضربه ، سوختگی یا تصادف رخ داده باشد ، که در هیچ یک از این موارد محدودیتی جهت انجام کاشت ابرو وجود ندارد .

در شرایط پزشکی مانند آلوپسی آرئاتا یا شرایط خاص متابولیک که باعث ازبین رفتن موی ابرو می شوند ، ممکن است نیاز به مشاوره پزشکی بیشتری برای اطمینان از احتمال رشد مو پس از عمل داشته باشید.

ویزیت مجازی آنلاین

ابرو شامل سه بخش می باشد :

تاج ابرو (Head)

بدنه ابرو (Body)

دم ابرو (Tail)

نحوه انجام کاشت ابرو

در كاشت تاج ابرو باید تارهای ابرو با دقت بالا و زاویه ی مناسب و رو به بالا کاشته شود (تا حالت عمودی پیدا نکنند)
در کاشت بدنه از سمت تاج ابرو به دم ابرو باید زاویه خواباندن موها به تدریج کاسته شود به طوری که موها با زاویه صفر درجه به صورت مماس در پوست قرار داده شود. حتی باید نوع موهایی كه برای كاشت ابرو استفاده می شود قطری مناسب با موهای ابرو داشته باشد (یعنی نباید از موهای ضخیم برای ابرو استفاده كرد). قطر منافذ كاشت موها در ابروها باید كوچكتر انتخاب شود چرا كه اگر منافذ بزرگ باشد خروجی موهای ابروها حالت ضخیم و غیرطبیعی پیدا می كند. باید محل قرار دادن موهایی که کاشته می شود خیلی خیلی نزدیك به هم و بسیار پرتراكم باشد كه پوست زیر موهای ابروها دیده نشود.

 

رایج ترین تکنیک در کاشت ابرو

روش معمول کاشت ابرو تکنیک  FUT می‌باشد که شامل برداشت موهای پشت سر به صورت نوار چند سانتیمتری و سپس جداسازی پیازهای موی آن و انتقال آن‌ها به ناحیه پوست ابرو و کاشت در جهت مناسب و طبیعی در این ناحیه می‌باشد. ( انتخاب موها براساس ضخامت و سلامت مو می باشد و به دلیل استفاده از بخیه ظریف درسایت های دهنده برداشت مو ، هیچ اثری از برداشت موها و نیز کم پشتی در ناحیه پشت سر باقی نمی ماند )
برای حفظ ظاهر طبیعی ابرو ، موها باید در قالب گرافت‌های تک تار مو منتقل و کاشت شوند.

از موهای برداشته شده از سر فقط تعداد خاصی كه ضخامتی متناسب با موهای ابروهای فرد دارد انتخاب می شوند . به عبارت ساده تر باید موهایی هم قطر با موهای ابروهای فرد انتخاب شود چرا كه اگر موها ضخیم باشد ابروها به صورت زمخت و زشت ایجاد می شوند.

ویزیت مجازی آنلاین

نکات قبل و پس از انجام کاشت ابرو

این عمل تحت بی حسی موضعی انجام شده و حداقل درد را برای فرد ایجاد می کند که حدودا 3 تا 4 ساعت زمان می برد. در طی 2 تا 4 روز اول پس از کاشت ابرو امکان یک تورم مختصر پشت پلک و ایجاد دلمه در نواحی کاشت وجود دارد که پس از آن از بین می روند و ممکن است حدود 3 تا 5 روز پس از آن پوست ناحیه کاشت حالت صورتی رنگ داشته باشد . ترمیم جای بخیه‌های پشت سر حدودا 10روز به زمان نیاز دارد .  ابروها در طی ماه اول رشد و سپس ریزش پیدا کرده و بعد از یک بازه زمانی حدود 3 ماهه (نهفتگی) شروع به رشد می نمایند، ارزیابی نتیجه کاشت ابرو پس از 9 ماه تا یکسال انجام می‌گیرد. ماندگاری و رشد ابروها دائمی می‌باشد.

مزایا و معایب

یکی از مزایای این عمل ظاهر کاملا طبیعی ابرو می باشد زیرا از موی خود فرد گرفته می شود .

برای افرادی که تاتو انجام داده اند نیز می توان از پیوند ابرو بهره برد و نتایج بسیار خوبی را شاهد بود .

همچنین نیاز به آرایش ابرو را کامل از بین می برد.

از معایب آن می توان به هزینه این روش اشاره کرد که البته با توجه به ظرافت و تخصصی بودن این عمل و نتایج دائمی اش آن را کاملا توجیه پذیر می کند .

یکی دیگر از معایبی  که ممکن است افراد مختلف را درگیر کنند بازه زمانی است که نیاز می باشد تا فولیکول های جدید که کاشت انجام شده مو تولید کنند .

روش کاشت ابرو را کجا باید انجام داد؟

کاشت ابرو روشی است که به دقت زیادی نیاز دارد لذا حتما باید توسط تیم مجرب و حرفه ای و زیر نظر متخصص و در کلینیک های تحت نظارت وزارت بهداشت انجام شود. كاشت ابرو در كلینیک تخصصی آراکس با بهره گیری از پزشکان متخصص و پیشرفته ترین تجهیزات انجام می شود.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
طراحی سایت
CLOSE
CLOSE