کاشت مو به روش AMT

کاشت مو به روش AMT تکنیک کاشت مو در کلینیک آراکس می‌باشد که طی آن ابتدا میزان تراکم، وضعیت رنگدانه‌ها، الاستیسیته، میزان چربی پوست سر و مو، تعیین الگوی رویش مو، استحکام ریشه و ساقه و ضخامت را با استفاده از دستگاه‌ آنالیز مو، بررسی می‌کنند.
ریزش مو علل متفاوتی داردبنابراین آگاه شدن از وضعیت مو و پوست سر تا حدود زیادی میزان موفقیت در کاشت مو را برای فرد مشخص می‌کند و یا درصورت وجود مشکلی برای کاشت، مخصوصا مشکلات پوستی پس از تشخیص و ارائه درمان و سپری شدن طول درمان و می‌توان اقدام به کاشت موی طبیعی و قابل رشد کرد.

در این کاشت مو  برای تقویت بانک موی فرد قبل یا بعد از کاشت تزریق پی آر پی PRP انجام دهند که با افزایش جریان خون به سمت فولیکول ها، منجر به رشد طبیعی موها می‌شود. گاهی اوقات این روش با روش های دیگر یا داروها ترکیب می‌شود.
از سوی دیگر پلاکت‌ها دارای صدها پروتئین اختصاصی به نام فاکتورهای رشدی هستند که تقسیم و رشد سلولی را بر عهده دارند.این فاکتورها با تحریک تقسیم سلولی منجر به ایجاد فولیکول های جدید مو و در نهایت رشد موهای جدید و همچنین با تقویت موها منجر به ضخیم شدن تارهای مو می شود که هیچ گونه عوارض جانبی ندارد.

کاشت مو

کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش اف آی تی FIT، که طی آن فولیکول های مو، به طور جداگانه از نواحی پرتراکم سر برداشته شده و به نواحی کم تراکم یا طاس منتقل می‌شود. در این روش که بدون نیاز به جراحی است، با استفاده از بی حسی موضعی، سر کاملا بی حس می‌شود و در طول انجام کار، فرد احساس نامطلوبی را تجربه نخواهد کرد.
در کاشت مو به روش اف آی تی FIT موهای سر فرد به طور کامل تراشیده شده و بی حسی موضعی انجام می‌شود. سپس فولیکول های مو به صورت جداگانه از نواحی پرتراکم برداشته می‌شود. و با استفاده از پانچ می‌شوند و در محل مورد نظر کاشته می‌شوند. گرافت‌ ها یکی پس از دیگری کاشته شده و سپس نقاطی را که از آن فولیکول برداشت کرده‌اند و نقاطی که فولیکول های مو را کاشته اند با بانداژ می‌پوشانند.

از معایب این روش می‌توان به کم پشت شدن موهای سر در ناحیه برداشت مو، پس از عمل اشاره کرد. از این رو این روش برای کسانی که موهای پر پشتی در ناحیه پشت سر دارند کاربرد دارد و برای افرادی که بانک موی کم تراکمی دارند مناسب نمی‌باشد.
در روش اف آی تی (FIT) احتمال آسیب فولیکول های مو بسیار بالاست که بعد ها می‌تواند بر رشد مو تاثیر بگذارد همچنین در این روش موهای سر به طور کامل باید تراشیده شود.

کاشت مو به روش fut

اف یو تی (FUT) روشی که طی آن یک نوار باریک که به عنوان میکرو گرافت شناخته می‌شود از پشت سر و از نواحی های اهدا کننده (معمولا پشت و کنار سر) برداشته می شوند که موهای مقاوم تری نسبت به هورمون آندروژن دارند برداشته می‌شود. ابعاد این نوار متناسب با شرایط بیمار و تعداد موهایی که به طور تخمینی برای پوشش دادن ناحیه طاسی مورد نیاز است می باشد، سپس محل بخیه می‌شود.در این روش بوسیله‌ی میکروسکوپ‌های مخصوص نوار برداشته شده به دقت به قطعات بسیار ریزی که حاوی فولیکول‌ها (پیاز مو) یک تا سه تار موئی هستند، تقسیم می‌شوند. سپس این گرافت ها به ناحیه گیرنده منتقل شده و در سوراخ‌هایی که قبلاً به دقت در این ناحیه طراحی شده‌اند، قرار داده می‌شوند.

از معایب کاشت به روش (FUT) ، خط زخمی است که بر روی سر باقی می‌ماند. اگرچه امروزه با استفاده از تجهیزات پیشرفته‌ی پزشکی در این روش باقی ماندن جای بخیه به حداقل رسیده است. فولیکول ها در زیزر میکروسکوپ برداشت می‌شوند، احتمال آسیب فولیکول ها بسیار پایین است.
از مزیت های روش اف یو تی (FUT) کیفیت بالا و دید کافی جهت جداسازی فولیکول ها و سرعت عمل در حین انجام عمل است که حدود 4 تا 6 ساعت زمان نیاز دارد.

کاشت مو به روش ترکیبی

در روش اف یو تی یک نوار باریک که به عنوان میکروگرافت شناخته می‌شود از پشت سر و از نواحی‌های اهدا کننده (معمولاکنارسر) برداشته می‌شوند که موهای مقاوم‌تری نسبت به هورمون آندروژن دارند برداشته می‌شود. بعاد این نوار متناسب با شرایط بیمار و تعداد موهایی که به طور تخمینی برای پوشش دادن ناحیه طاسی مورد نیاز است می‌باشد، سپس محل بخیه می‌شود.
در این روش بوسیله‌ی میکروسکوپ‌های مخصوص نوار برداشته شده به دقت به قطعات بسیار ریزی که حاوی فولیکول‌ها (پیاز مو) یک تا سه تار موئی هستند، تقسیم می‌شوند. سپس این گرافت‌ها به ناحیه گیرنده منتقل شده و در سوراخ هایی که قبلاً به دقت در این ناحیه طراحی شده‌اند، قرار داده می‌شوند.

از معایب این نوع کاشت ، خط زخمی است که بر روی سر باقی می‌ماند. اگرچه امروزه با استفاده از تجهیزات پیشرفته باقی ماندن جای بخیه به حداقل رسیده است. چون فولیکول ها در زیزر میکروسکوپ برداشت می‌شوند، احتمال آسیب فولیکول ها بسیار پایین است.
فرق بین عمل (FIT) و  (FUT) در نحوه‌ی برداشت مو است.یکی از مزیت های روش اف یو تی (FUT) کیفیت بالا و دید کافی جهت جداسازی فولیکول ها و سرعت عمل در حین انجام عمل است که حدود چهار تا شش ساعت زمان نیاز دارد.

کاشت مو

هزینه کاشت مو

هزینه ی کاشت مو به عوامل مختلفی همچون وسعت ناحیه‌ی طاس سر، تعداد گرافت های برداشت شده از بانک مو و نوع روش انتخابی کاشت مو، محل زندگی فرد و همچنین رزومه کاری و تخصص پزشک بستگی دارد.

ما در کلینیک پوست و موی آراکس به شما این اطمینان را می‌دهیم که با کادری متخصص و مجرب و جراحان متخصص و حداکثر کیفیت در تجهیزات با معقول‌ترین هزینه را برای شما در نظر گرفته‌ایم.