کربوکسی تراپی پوست چیست؟

کربوکسی تراپی پوست یک درمان زیبایی غیر جراحی و منحصر به فردی میباشد که بوسیله تزریق گاز co2 به لایه میانی یا عمیق تر پوست بوسیله سوزن های مزوتراپی، باعث کلاژن سازی شده .در روش کربوکسی تراپی پوست با افزایش جریان خون در زیر پوست و رساندن اکسیژن و مواد مغذی موجب ترمیم سلولی و تجزیه چربی می گردد.

در هنگام درمان سلولیت و یا چربی های موضعی به دلیل انبساط گاز دی اکسید احساس فشاری مشابه به آزمایش فشار خون تجربه می شود. مناطق درمان شده پس از درمان تا 24 ساعت، گرم و ملایم احساس می شود، زیرا گاز دی اکسید کربن کار و گردش خون خود را بهبود می بخشد. با این حال، پس از اتمام فرآیند، شما  می‌توانید روال طبیعی خود را ادامه دهید.

موارد قابل درمان توسط کربوکسی تراپی پوست کدامند؟

  • پارگی های پوستی (استریا) ناشی از حاملگی و یا چاقی و لاغری و یا بلوغ که در نواحی شکم و سینه ران پا لگن کمر و باسن
  • سلولیت و چاقی های موضعی نواحی ران , پهلو و شکم
  • سستی و افتادگی پوست
  • چین و چروک و سیاهی اطراف چشم
  • درمان اسکار آکنه و چین و چروک صورت
  • درمان چروک های پشت دست و صورت و دور چشم
  • تیرگی دور چشم
  • درمان اگزمای عود کننده پلاک پسوریازیس
  • کاهش درد و اسپاسم عضله در پزشکی ورزشی
کربوکسی تراپی
کربوکسی تراپی

نحوه تاثیر گذاری کربوکسی تراپی پوست

گاز کربن دی اکسید گازی غیر سمی بوده که به علت متابولیسم تولید از طریق ریه دفع می شود. حتی در صورت ورود این گاز به رگ آسیبی وارد نیامده و به راحتی دفع میشود.این گاز در بدن نشانه ی جریان خون ضعیف میباشد. همانطور که می دانید بدن اکسیژن را دریافت و دی اکسید کربن را دفع می کند. هنگامی که میزان کربن دی اکسید در بدن بالا می رود مولکول های اکسیژن برای دفع دی اکسید کربن آزاد می شوند. در نتیجه با تزریق گاز دی اکسید کربن سلول های زیر پوست این گاز را ناشی از جریان خون کم میدانند. درنتیجه با افزایش جریان خون، کلاژن سازی تحریک شده و بافت های پوست ترمیم میگردد.
همچنین به دلیل آسیب ناشی از فشار و ضربه و افزایش اکسیژن در محل تزریق ، چربی ها بهتر تجزیه و دفع می شوند.

عوارض جانبی کربوکسی تراپی پوست چیست؟

یک روش نسبتا امن است که تقریبا هیچ عوارض جانبی ندارد. افراد ممکن است به درد، قرمزی، احساس گرما و  کبودی در محل تزریق، به ویژه در دست و پاها دچار شوند که ظرف چند ساعت و یا یک چند روز برطرف می شود. افرادی که  این روش را برای کاهش چربی یا سلولیت را استفاده میکنند، بمدت 24 ساعت از شنا، و سونا، جکوزی و حمام در وان بپرهیزند.

چند جلسه کربوکسی تراپی برای پوست لازم است؟

تعداد جلسات مورد نیاز به نوع درمان و بیمار بستگی دارد. به طور معمول 6 تا 10 جلسه به فاصله یک یا دو هفته برای نتایج مد نظر توصیه میشود. همچنین میتوان سالی یک بار هم تمدید نمود.
درمان پارگی پوستی و اسکار توسط این این روش معمولاً با درد همراه نمیباشد. زیرا این خطوط  دارای اعصاب نمی باشند. شما ممکن است در این نواحی به دلیل انبساط احساس خارش کنید که حدودا بعد از 5 دقیقه برطرف میشود.