رد کردن لینک ها

کربوکسی تراپی مو

گاز دی اکسید کربن یک گاز غیر سمی است و به طور طبیعی توسط سلول های بدن ما بعنوان محصول متابولیسم هر روز تولید شده و وارد خون می شود و از طریق ریه ها دفع می شود. بنابراین برای بدن غیر سمی می باشد. حتی اگر این گاز مستقیما وارد رگ شود هم نمی تواند آمبولی ایجاد کند و به راحتی دفع می شود.
کربوکسی‌ تراپی از روش های زیبایی غیر جراحی می باشد. در این روش، گاز بی‌خطر CO2 با استفاده از سوزن‌های بسیار ظریف به نواحی مورد نظر تزریق می ‌شود. از این روش برای رویش مجدد مو و رفع ریزش آن استفاده می شود، به این ترتیب که سوزن متصل به دستگاه را در نقاط مربوط به پوست سر وصل کرده و گاز CO2 وارد آن ناحیه شده و با بهبود گردش خون نواحی تحت درمان منجر به تغذیه فولیکول های مو و در نتیجه تقویت مو می شود.

فولیکول مو:

فولیکول ساختاری کیسه مانند درون پوست است که تولید و رشد مو را موجب می شود. در حقیقت قسمت زنده ی مو، فولیکول و ریشه است. غدد سبابه به بالای فولیکول به طور مستقیم متصل است، وظیفه ی این غده رساندن چربی مورد نیاز مو است و باعث درخشندگی و نرمی مو می شود. یک ماهیچه ی صاف به مرکز فولیکول متصل است و مو را نگه می دارد. مویرگ هایی اطراف فولیکول وجود دارند که وظیفه انتقال مواد غذایی از خون به فولیکول را بر عهده دارند، که افزایش خونرسانی فولیکول، با افزایش رشد موها و همچنین رویش موهای جدید همراه است.

ویزیت مجازی آنلاین

افزایش گردش خون:

نکته مهمی که باید در نظر گرفته شود این است که افزایش گردش خون در کربوکسی تراپی، اکسیژن رسانی به بافت را بهبود می بخشد. هنگامی که از این گاز به صورت موضعی استفاده می شود، افزایش غلظت دی اکسید کربن درون بافت ها و رگ های خونی محیطی، باعث ایجاد انقباض عروق کرونر می شود و در نهایت سبب افزایش جریان خون به نواحی تحت درمان می شود.

کاربرد کربوکسی تراپی:.

قطع ریزش مو،
تقویت موها،
تیرگی های دور چشم،
استرچ مارک (ترک های پوستی ناشی از چاقی و حاملگی)،
چروک های دور چشم و صورت،
اسکارهای ناشی از سوختگی، آکنه و جراحی،
زخم های عروقی،
بیماری های ایسکمیک اندام تحتانی،
شل شدگی و افتادگی پوست،
جوانسازی پشت دست، دکلته و گردن،
برطرف کردن خطوط ریز دور دهان و خط خنده.

 

مزایای کربوکسی تراپی مو چیست:

تایید شده توسط FDA،
مدت زمان دوره ی بهبود بسیار کوتاه می باشد،
فاقد هرگونه عوارض جانبی می باشد،
قابل استفاده به همراه سایر درمان ها مانند PRP، مزوتراپی و غیره می باشد،
روشی بدون جراحی است،
همچنین باعث شادابی و جوانی پوست می شود.

استفاده از کربوکسی تراپی برای افراد زیر ممنوع است:

بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی،
خانم‎هایی که باردار هستند،
بیماران مبتلا به سرطان،
افراد مبتلا به کم خونی شدید،
بیماران مبتلا به صرع،
بیماران مبتلا به بیماری مغزی،

ویزیت مجازی آنلاین

تعداد جلسات مورد نیاز کربوکسی تراپی:

تعداد جلسات کربوکسی تراپی بستگی به نوع استفاده ی درمانی دارد. با این حال بسته به تصمیم بیمار و شدت ریزش و فقدان مو این درمان می تواند به طور معمول ۶ تا ۱۰ جلسه با فاصله یک یا دو هفته انجام شود. همچنین در بعضی درمان ها به منظور تثبیت نتایج درمانی، سالی یک نوبت درمان برای چند سال تکرار می شود.

نواحی قابل استفاده از کربوکسی تراپی:

استفاده از کربوکسی تراپی برای نواحی نظیر موهای سر، پلک، صورت، گردن، بازوها، معده، باسن و پاها امکان پذیر است.

اقدامات قبل از کربوکسی تراپی:

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از کربوکسی تراپی انتخاب یک پزشک خوب و مجرب می باشد.
پس از انتخاب پزشک مورد نظر برای مشاوره به مطب او بروید و ناحیه تحت درمان را مشخص کنید تا پزشک بتواند شما را به خوبی راهنمایی کند.
نمونه کارهای پزشک مورد نظرتان را حتما مشاهده کنید.
بیمار حتما پیش از مراجعه استحمام کرده و نظافت خود را رعایت کند.

عوارض کرابوکسی تراپی:

این روش درمانی دارای حداقل عوارض جانبی می باشد. هرچند در مواردی درد خفیف در مکان تزریق شده ممکن است احساس شود که پس از چند ساعت نیز رفع می شود. در برخی موارد نادرتر تورم و کبودی اندک پس از تزریق ممکن است ایجاد شود که همگی پس از چند ساعت از بین می روند.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
طراحی سایت
CLOSE
CLOSE