رد کردن لینک ها

اسکن و آنالیز مو

اسکن مو ها همیشه در معرض تاثیر شرایط محیطی قرار دارند، از اینرو بیماری های شایع، مستقیما مو را تحت تاثیر قرار می دهند و باعث آسیب رسیدن به موها و ریزش آن ها می شوند.
در کنار تغذیه و عوامل وراثتی بیماری هایی نیز وجود دارند که رشد موها را تحت تاثیر خود قرار می دهد و منجر به ریزش مو می شوند.
شناخت علت دقیق ریزش مو مهمترین عامل در تجویز موثرترین شیوه ی درمانی می باشد.

شایع‌ترین بیماری‌ های موی سر:

غدد روی پوست سر: این غدد خوش‌خیم معمولا در دوران بلوغ روی پوست سر نوجوان پدیدار می ‌شوند که اندازه آن از ذره‌ های ریز تا گاهی به اندازه یک گردو می‌تواند بزرگ شود که معمولا در نقاط بوجود آمدن این غدد موها به علت عدم خونرسانی درست دچار ریزش می‌شوند و کار بر روی سر این افراد بسیار حساس بوده و با عمل جراحی با استفاده از بی حسی موضعی برداشته می‌شوند.
هیپرپلازی: پدیده‌ای که معمولا در آقایان و مخصوصا در ناحیه ریش و سبیل اتفاق میافتد و بدین صورت می‌باشد که دو یا سه تار مو حول یک ریشه گرد هم میایند و به شکل غول‌آسا و معمولا تیره رنگ به چشم می‌آیند. درمان این نوع بیماری معمولا با جراحی انجام می‌شود.
شوره سر: شوره سر یکی از ناراحتی‌های رایج در بین افراد جامعه می‌باشد که نتیجه پوسته پوسته شدن غیرطبیعی لایه رویی پوست سر و جدا شدن آن از پوست بوده که به ظاهر نامناسبی به موهای سر و یا صورت ( ریش و سبیل آقایان) می‌دهد. شوره سر که خود به دو نوع شوره خشک و شوره چرب تقسیم می‌شود به علل گوناگونی از قبیل کمبود ویتامین A، عوامل عصبی ، عدم تغذیه مناسب ، مشکلات غدد تیروئید ، عوامل ژنتیکی و … اتفاق میافتد.
ریزش موی سر : که هم در خانمها و هم در آقایان اتفاق میافتد که دلایل گوناگونی همچون عوامل وراثتی ، آلودگی هوا و آب نا مناسب ، تغذیه نا مناسب ، بیماری های پوستی ، کمبود ویتامین و … دارد و روش درمانی آن بر حسب علت ریش مو متفاوت است و فرد دچار این بیماری بسته به جنسیت و علل ریزش مو باید روند درمانی متفاوتی را پیش بگیرد .
خارش و التهاب پوست سر: علل خارش و اتهاب پوست سر معمولا به دلایل استفاده از مواد شیمیایی ( رنگ کردن و بی‌رنگ کردم مو) و یا تحریک کردن پوست سر ( استفاده از صاف کننده و خشک کننده مو بصورت بی‌رویه) اتفاق می افتد. این خارش‌ها به نوعی هشدار بدن میباشد که غالبا نشان‌دهنده آلرژی و حساسیت و یا اگزما پوست است که باید با پزشک متخصص مشورت شده و پزشک متخصص پوست با معاینه ، انجام آنالیز پوست و مو و  انجام آزمایشات مخصوص پی به علت این هشدار برده و روش درمانی را آغاز کند.

ویزیت مجازی آنلاین

دستگاه اسکن و آنالیز مو چه قابلیت هایی دارد

دستگاه اسکن و آنالیز مو قابليت تشخيص و تحليل مشـكلات پوستی را برای انتخاب روش درمانی مناسب و پیگـيری درمـان را در اختیار پزشک قرار می دهد.
دوربين اين دستگاه با گرفتن عكس صورت بيـمار با كيفيت بالا بسـياري از شـاخـص هاي پوسـتي از قبـيل وضعيت چین و چروک ها، میزان دهيدراتاسـيون، درصد پيگمانتاسيون و لک ها، ترشح سبوم، وضعيت الاستيستی و درصد منافذ پوستی را به طور دقيق بررســی كرده و در اختیار پزشک قرار می دهد. پزشک با بررسی نتایج آنالیز و مشكلات بيمار، می تواند مناسب ترین و موثرترین درمان را در برای بیمار تجویز کند.

 

دستگاه اسکن و آنالیز مو از چه قسمت هایی تشکیل شده؟

این دستگاه دارای ۲ هندپیس برای عکس گرفتن از تارمو و تراکم آن می باشد . همچنين قابلیت اتصال به کامپیوتر را دارد که شامل نرم افزاری می باشد که پس از پاسخ به سوال های لازم و استفاده از هندپیس ها برای عکس برداری، دستگاه، شرایط مو را آنالیز کرده و نمودار تهیه می کند و پس از آن پزشک مشاهده کرده و درمان لازم را انجام می دهد .
اين دستگاه از موی سر بیمار تصویربرداری می کند و سپس اطلاعات ثبت شده را همراه با تصاویر گرفته شده ، پردازش می کند.
سیستم های مختلف تصویربرداری وجود دارند که شامل چند لنز با قابلیت بزرگنمایی بالا هستند و همینطور قابلیت نوردهی به بافت ها نیز در آن ها وجود دارد که می توانیم با آن لايه هاي زيرين پوست و ریشه مو را مشاهده، آنالیز و بررسی كنيم.

ویزیت مجازی آنلاین

موارد کاربرد دستگاه اسکن مو ( تصویربرداری مو )

توسط  دستگاه های اسکن مو می توانیم میزان تراکم مو ،میزان رطوبت مو ، الاستیسیته ، وضعیت رنگدانه ها، منافذ و زبری ، غدد سبوم ، میزان چربی پوست سر ، میزان چربی مو ، تعیین الگو ریزش مو ، تعیین نوع جنس مو ( چرب ، خشک ، معمولی ) ، استحکام ریشه و ساقه مو ، ضخامت مو را آنالیز کنیم .
دستگاه های اسکن مو توانایی آنالیز و بررسی اطلاعات هر بیمار و همینطور مقایسه تصاویری که از هر بیمار طی جلسات مختلف گرفته می شود را دارد.
در کل از دستگاه اسکن مو برای مطالعه روی انواع مو و پوست سر توسط متخصصان پوست و مو ، جراحان پلاستیک ، متخصصان کاشت مو و … استفاده می شود و می تواند کمک شایانی به آن ها در بهتر شدن روند درمان داشته باشد.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
طراحی سایت
CLOSE
CLOSE