رد کردن لینک ها

کاشت مو به روش AMT

کاشت مو به روش AMT تکنیک کاشت مو در کلینیک آراکس می باشد که طی آن ابتدا میزان تراکم مو، وضعيت رنگدانه ها، الاستیسیته، میزان چربی پوست سر، میزان چربی مو، تعیین الگوي رویش مو، استحکام ریشه و ساقه مو و ضخامت مو را با استفاده از دستگاه‌ آنالیز مو، مورد بررسی قرار می دهند.
از آنجاییکه ریزش مو علل متفاوتی دارد، از جمله عدم تعادل هورمونی در فولیکول ها و اطراف آن ها، کمبود مواد مغذی و همچنین کاهش گردش خون به سمت فولیکول ها. بنابراین آگاه شدن از وضعیت مو و پوست سر تا حدود زیادی میزان موفقیت در کاشت مو را برای فرد مشخص می‌کند و یا درصورت وجود مشکلی برای کاشت، مخصوصا مشکلات پوستی پس از تشخیص و ارائه درمان و سپری شدن طول درمان و رفع مشکل میتوان اقدام به کاشت موی طبیعی و قابل رشد کرد.
تیم متخصص ما در کلینیک آراکس،  در کاشت مو به روش AMT برای تقویت بانک موی فرد قبل یا بعد از کاشت به منظور تقویت فولیکول ها تزریق پی آر پی PRP انجام دهند.
تزریق پی آر پی PRP با افزایش جریان خون به سمت فولیکول موها، منجر به رشد طبیعی موها می شود. گاهی اوقات این روش با روش های دیگر ریزش مو یا داروها ترکیب می شود.
از سوی دیگر پلاکت ها دارای صدها پروتئین اختصاصی به نام فاکتورهای رشدی هستند که تقسیم و رشد سلولی را بر عهده دارند.
این فاکتورهای رشدی مشتق شده از پلاکت ها با تحریک تقسیم سلولی منجر به ایجاد فولیکول های جدید مو و در نهایت رشد موهای جدید و همچنین با تقویت موها منجر به ضخیم شدن تارهای مو می شود. این روش درمانی هیچ گونه عوارض جانبی ندارد.

ویزیت مجازی آنلاین

کاشت مو به روش اف آی تی FIT:

کاشت مو به روش اف آی تی FIT، روشی است که طی آن فولیکول های مو، به طور جداگانه از نواحی پرتراکم سر برداشته شده و به نواحی کم تراکم یا طاس منتقل می شود. در این روش که بدون نیاز به جراحی است، با استفاده از بی حسی موضعی، سر کاملا بی حس می شود و در طول انجام کار، فرد احساس نامطلوبی را تجربه نخواهد کرد.
در کاشت مو به روش اف آی تی FIT موهای سر فرد به طور کامل تراشیده شده و بی حسی موضعی انجام می شود. سپس فولیکول های مو به صورت جداگانه از نواحی پرتراکم برداشته می شود. و با استفاده از پانچ می شوند و در محل مورد نظر کاشته می شوند.
گرافت‌ها یکی پس از دیگری کاشته شده و سپس نقاطی را که از آن فولیکول برداشت کرده اند و نقاطی که فولیکول های مو را کاشته اند با بانداژ می پوشانند.
از معایب این روش می توان به کم پشت شدن موهای سر در ناحیه برداشت مو، پس از عمل اشاره کرد. از این رو این روش برای کسانی که موهای پر پشتی در ناحیه پشت سر دارند کاربرد دارد و برای افرادی که بانک موی کم تراکمی دارند مناسب نمی باشد.
همچنین در این روش موهای سر به طور کامل باید تراشیده شود.

ویزیت مجازی آنلاین

مزایای کاشت مو به روش اف آی تی FIT:

جلوگیری از ایجاد اسکار (در قسمت هایی که عمل برداشت مو انجام می شود، نقطه های سفید کوچکی ایجاد می شود که با چشم قابل مشاهده نیست.)
روشی بدون بخیه و خونریزی (از آنجایی که برش ها عمیق نیست و بخیه ای نیاز ندارد، احتمال عفونت بسیار پایین است.)
دوره ی نقاحت کاشت مو به روش اف آی تی FIT بسیار کوتاهتر از سایر روش ها می باشد.
در این تکنیک جدید شما شاهد تراکم بالا و خط رویش طبیعی هستید، تا جایی که هیچ کس قادر به تشخیص پیوند موهای شما نخواهند بود.
محل برداشت فولیکول ها از بانک مو قابل تشخیص نیست.
پوست محل کاشت مو کاملا طبیعی و بدون فرورفتگی و برجستگی است.
ظاهر موهای کاشته شده کاملا طبیعی خواهد بود.
ایجاد طبیعی ترین خط رویش مو در جلو سر

 

کاشت مو به روش اف یو تی (FUT):

کاشت مو به روش اف یو تی (FUT) روشی است که طی آن یک نوار باریک که به عنوان میکرو گرافت شناخته می شود از پشت سر و از نواحی های اهدا کننده (معمولا پشت و کنار سر) برداشته می شوند که موهای مقاوم تری نسبت به هورمون آندروژن دارند برداشته می شود. بعاد این نوار متناسب با شرایط بیمار و تعداد موهایی که به طور تخمینی برای پوشش دادن ناحیه طاسی مورد نیاز است می باشد، سپس محل بخیه می شود.
در این روش بوسیله ی میکروسکوپ های مخصوص نوار برداشته شده به دقت به قطعات بسیار ریزی که حاوی فولیکول‌ها (پیاز مو) یک تا سه تار موئی هستند، تقسیم می‌شوند. سپس این گرافت ها به ناحیه گیرنده منتقل شده و در سوراخ هایی که قبلاً به دقت در این ناحیه طراحی شده‌اند، قرار داده می‌شوند.
از معایب کاشت به روش (FUT) ، خط زخمی است که بر روی سر باقی می ماند. اگرچه امروزه با استفاده از تجهیزات پیشرفته ی پزشکی در این روش باقی ماندن جای بخیه به حداقل رسیده است.
از آنجاییکه فولیکول ها در زیزر میکروسکوپ برداشت می شوند، احتمال آسیب فولیکول ها بسیار پایین است، در حالیکه در روش اف آی تی (FIT) احتمال آسیب فولیکول های مو بسیار بالاست که بعد ها می تواند بر رشد مو تاثیر بگذارد.
فرق بین عمل  اف آی تی (FIT) و اف یو تی (FUT) در نحوه ی برداشت مو است و از لحاظ کاشت فرقی با هم نمی کنند.یکی از مزیت های روش اف یو تی (FUT) کیفیت بالا و دید کافی جهت جداسازی فولیکول ها و سرعت عمل در حین انجام عمل است که حدود چهار تا شش ساعت زمان نیاز دارد.

ویزیت مجازی آنلاین

کاشت مو به روش ترکیبی:

در روش کاشت مو اف یو تی (FUT) جهت اینکه تعداد تارهای زیادی کاشته شود، نیاز است شکاف پهنی از پشت سر شخص بیمار برداشته شود. این برش عریض باعث ایجاد اسکار دائمی خواهد شد که این مسئله می تواند باعث ناراحتی بیمار شود. از طرف دیگر افرادی که سطح طاسی بالایی دارند اگر قرار باشد تنها با روش کاشت مویی که نیاز به جراحی ندارد یعنی روش بدون جراحی اف آی تی (FIT)، تعداد تار موی زیادی کاشته شود مشکلی که فرد دچار آن می شود کم پشتی واضح و ناپسند پشت سر شخص است.
کاشت مو به روش ترکیبی مناسب افرادی است که دچار ریزش موی زیاد و طاسی در منطقه وسیعی از سر خود هستند. زیرا این افراد به تعداد بسیار زیادی گرافت مو نیاز دارند و گرافت های برداشت شده از طریق کاشت مو اف یو تی (FUT) یا روش اف آی تی (FIT) به تنهایی نمی تواند این حجم از گرافت های مو را تامین کند.
در کاشت مو به روش ترکیبی، ابتدا طی یک مرحله به روش اف آی تی (FIT) تعداد زیادی گرافت برداشته می شود، سپس در همان روز یا حداکثر تا چند روز آینده طی یک مرحله اف یو تی (FUT) با برداشت نوار از بانک مو، گرافت های مورد نیاز برداشته می شود.

هزینه ی کاشت مو:

هزینه ی کاشت مو به عوامل مختلفی همچون وسعت ناحیه ی طاس سر، تعداد گرافت های برداشت شده از بانک مو و نوع روش انتخابی کاشت مو، محل زندگی فرد و همچنین رزومه کاری و تخصص پزشک بستگی دارد. ما در کلینیک پوست و موی آراکس به شما این اطمینان را می دهیم که با کادری متخصص و مجرب و جراحان متخصص و حداکثر کیفیت در تجهیزات با معقول ترین هزینه را برای شما در نظر گرفته ایم.
هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

محل زندگی فرد:

هزینه نسبی زندگی، فراوانی کلینیک های کاشت مو و همچنین تعداد متخصصان کاشت مو در منطقه ی محل سکونت می تواند تاثیر بسیار زیادی بر تعیین هزینه ی جراحی کاشت مو داشته باشد.

تعداد گرفت های مورد نیاز برای کاشت:

تعداد گرفت های برداشته شده برای کاشت مو، تاثیر مستقیمی بر تعیین هزینه ی کاشت دارد. هر چقدر تعداد گرافت های مورد نیاز بیشتر باشد هزینه ی کاشت بیشتر می شود. تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت را، میزان تراکم مو در ناحیه ی دریافت کننده ی مو و همچنین میزان طاسی فرد تعیین می کند.

ویزیت مجازی آنلاین

روشی که برای کاشت مو انتخاب می شود:

کاشت مو به روش AMT به نسبت سایر روش های کاشت هزینه ی بالاتری دارد. در این روش ابتدا اسکن و آنالیز مو انجام می شود، سپس به منظور رشد موهای کاشته شده و همچنین  تقویت و ضخیم شدن بانک موی فرد PRP انجام می شود، که این روش میزان موفقیت کاشت را افزایش می دهد. انجام این مراحل منجر به افزایش قیمت کاشت می شود.
کاشت به روش FIT هزینه ی بالاتری نسبت به کاشت به روش FUT دارد. این روش به مهارت و دقت خیلی بیشتری توسط جراح برای برداشت و کاشت هر یک از فولیکول‌های مو نیاز است. همچنین نشان می‌دهد که در این هزینه کاشت مو به روش FUE به موقعیت ناحیه اهدا کننده فولیکول‌ها نیز بستگی دارد. به طوری که اگر فولیکول‌های مو از سطح بدن برداشته شود، هزینه آن بیشتر از وقتی است که از پوست سر گرفته شود. مجموع هزینه کاشت مو به روش FIT معمولاً به ازای هر فولیکول محاسبه می‌شود و هر چقدر تعداد فولیکول‌های مورد نیاز بیشتر باشد، هزینه به ازاي هر فوليکول کمتر خواهد بود.
در روش FUT به زمان و مهارت کمتری نیاز است و همین امر باعث می‌شود که هزینه آن کمتر از روش FIT باشد. اما از آنجا که تعداد فولیکول‌هایی که از هر نوار فلاپ به دست می‌آید را نمی‌توان به سادگی پیش‌بینی کرد، بنابراین کلینیک معمولاً هزینه کاشت مو با استفاده از این روش را به ازای تعداد جلسات لازم تعیین می‌کنند، و نه بر اساس تعداد فولیکول‌ها.

مهارت جراح:

مهارت جراح نیز از فاکتورهای تاثیر گذار در تعیین هزینه ی کاشت مو می باشد. مهارت جراح تاثیر بسیار زیادی در موفقیت و ماندگاری کاشت دارد، از اینرو برای یک کاشت موفقیت آمیز احتمالا لازم است هزینه بیشتری کرد. از سوی دیگر، بالاتر بودن قیمت لزوما به‌ معنای ماهرتر بودن جراح نیست. پس باید با دقت و آگاهی کاملی کلینیک و پزشک را انتخاب کرد.

نظرات

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
طراحی سایت
CLOSE
CLOSE