رد کردن لینک ها

لیپوساکشن

لیپوساکشن از روش های جراحی زیبایی است که به منظور فرم دهی و کاهش سایز انجام می شود. به عبارتی دیگر لیپوساکشن به منظور کاهش وزن انجام نمی شود و برای خارج کردن موضعی بافت چربی انجام می شود که منجر به تغییر شکل مناطق خاصی از بدن و افزایش رضایت فرد از تناسب اندام خود می‌شود.
هدف از انجام لیپوساکشن زیبایی است و مناسب کسانی است که مایل به تغییر فرم بدن خود هستند. لیپوساکشن پیوسته، سلول‌های چربی را حذف و بدن را تغییر شکل می‌دهد.

جراحی لیپوساکشن چگونه انجام می شود:

از طریق برشهای کوچک 3-4 میلی متری و با استفاده از لوله های فلزی باریک و دستگاه مکنده چربی های عمقی برداشته می شوند.
لوله های فلزی باریک از جنس استیل به نام کانول می باشند.

کانولا به یک پمپ مکش قدرتمند متصل شده و از طریق یک برش کوچک وارد پوست می‌شود.

حذف چربی انجام شده است به عنوان کانول مکش تونل کوچک از طریق لایه های چرب ایجاد می‌کند.

لیپوساکشن را می توان در هر دو جنس مردان و زنان انجام داد.

ویزیت مجازی آنلاین

نحوه ی انجام لیپوساکشن:

عمدتا لیپوساکشن به منظور زیبایی ظاهر، به جای ارائه هر گونه آرایش بهداشتی فیزیکی استفاده می‌شود. احتمالاً اکثر افراد با یک شیوه ی زندگی سالم، رژیم غذایی متعادل، ورزش منظم و یک برنامه غذایی سالم به نتایج مشابه یا بهتر دست پیدا خواهند کرد. معمولاً لیپوساکشن برای کسانی توصیه می‌شود که با تغییر سبک زندگی به نتایج مطلوب دست نیافته‌اند. در این عمل چربی ‌هایی برداشته می‌شود که در برابر ورزش و رژیم مقاوم هستند. هنگامی که وزن فرد افزایش می‌یابد، سلول‌های چربی در اندازه و حجم افزایش می‌یابند. لیپوساکشن تعداد سلول‌های چربی را در مناطق جدا شده کاهش می‌دهد. قبل از تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا باید این عمل انجام شود یا نه، شخص با پزشک خود درباره جوانب مثبت و منفی لیپوساکشن صحبت می‌کند. لیپوساکشن باید تنها پس از ارزیابی دقیق انجام شود.

نوع بیهوشی در لیپوساکشن چگونه است:

انواع مختلفی از روشهای بیهوشی در لیپوساکشن به کار می رود. اگر قرار است که لیپوساکشن به صورت محدود و با حجم کم انجام شود، بی حسی موضعی کفایت می کند، اما در صورت تمایل بیمار، به صورت همزمان از داروهای آرام بخش و خواب آور نیز استفاده میشود. در برخی موارد خصوصا با حجم های بالا ی لیپوساکشن، بیهوشی عمومی کاربرد دارد.

معمولا مناطق زیر از بدن جهت درمان لیپوساکشن مورد نظر هستند:

شکم
پشت
باسن
قفسه سینه
بین زانوها
لگن
پهلو‌ها
ناحیه گردن و زیر چانه
بالای آرنج‌ها

نکاتی که قبل از انجام جراحی باید در نظر گرفت:

افرادی که به طور معمول از آسپیرین و داروهای ضد التهاب استفاده می کنند باید حداقل دو هفته قبل از عمل هیچ دارویی مصرف نکنند.
خانم ها پیش از عمل از داروهای ضدبارداری استفاده نکنند.
بیمارانی که مبتلا به کم خونی هستند باید از یک ماه قبل از عمل از مکمل های آهن استفاده کنند.

ویزیت مجازی آنلاین

عوارض احتمالی لیپوساکشن:

هر نوع عمل جراحی زیبایی از جمله لیپوساکشن می‌تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد که در صورتی که در کلینیک ها و بیمارستان های معتبر و توسط جراحان متخصص انجام شود، احتمال بروز عوارض بسیار کم است. برخی از خطرات لیپوساکشن، عفونت، واکنش به بیهوشی، لخته شدن خون و از دست دادن مایعات بدن می‌باشد. خطرات کمتر جدی لیپوساکشن عبارتند از ایجاد زخم و کبودی، بی‌ حس شدن پوست، مشکلات خفیف مثل ایجاد تغییر در رنگدانه‌های پوست. عوارض احتمالی ناشی از لیپوساکشن

عبارتند از:

عفونت،
واکنش حساسیت ‌زا به دارو یا بیهوشی،
ایجاد لخته خون یا چربی،
از دست رفتن زیاد آب بدن،
انباشته شدن خون در نواحی تحت عمل،
سوختگی ناشی از سایش و حساسیت.

هزینه انجام لیپوساکشن:

به طور معمول هزینه انجام لیپوساکشن به نوع بیهوشی، میزان حجم چربی خارج شده، تجهیزات اتاق عمل و سایر هزینه‌های مرتبط مانند آزمایش‌های پزشکی، لباس عمل و بعد از عمل و نسخه ی دارویی بستگی دارد.
هزینه‌ دستمزد جراحان با توجه به میزان تبحر و سابقه و همچنین مکان جغرافیایی مرکز درمانی می‌تواند متغیر باشد. مهم‌ترین مسئله انتخاب جراح متبحر بدون در نظر گرفتن دستمزد سنگین احتمالی اوست، زیرا عوارض بی‌کفایتی و خطای انسانی جراح می‌توانند چندین برابر هزینه اضافی به وجود آورد و همچنین سلامت فرد را به خطر اندازد.

سوالات متداول درباره لیپوساکشن:

افراد واجد شرایط برای لیپوساکشن چه کسانی هستند:

افراد واجد شرایط برای جراحی لیپوساکشن کسانی هستند که دچار مشکلات قلبی و عروقی نباشند، خانم هایی که باردار یا شیرده نباشند و هم چنین افرادی که بتلا به اضافه وزن بسیار زیاد نباشند.

آیا بعد از جراحی لیپوساکشن دوباره چاق میشویم:

بله افراد باید سعی کنند با رژیم غذایی و ورزش مناسب از تجمع چربی در بدن جلوگیری کنند.

ویزیت مجازی آنلاین

امکان لخته شدن خون درعروق پس از انجام عمل لیپوساکشن می باشد یا خیر:

چنانچه جراح تبحر و توانایی کافی در انجام عمل جراحی لیپوساکشن را نداشته باشد، ممکن است بیمار دچار آمبولی ریه ( لخته شدن خون در عروق) شود، که می تواند بسیار خطرناک باشد، از این رو انتخاب جراح متبحر بسیار اهمیت دارد.

آیا پوست بیمار در روش لیپوساکشن دچار افتادگی می شود:

کسانی با پوست شل و ترک خورده دارند و یا کسانی که اندازه چربی خارج شده از بدن آن ها بسیار زیاد باشد، احتمال شلی و افتادگی پوست وجود دارد و بیمار بعد از لیپوساکشن نیاز به چند جلسه اصلاحی برای درمان شلی و افتادگی پوست خود دارد.

میزان زمانی که صرف لیپوساکشن می شود چه مقدار می باشد:

به طور کلی زمان انجام جراحی، یک تا چهار ساعت می باشد و بستگی به میزان بافت چربی که از بدن بیمار خارج می شود، دارد.

ویزیت مجازی آنلاین

رژیم غذایی پس از لیپوساکشن:

رعایت نمودن رژیم غذایی پس از لیپوساکشن بسیار در نتیجه تاثیرگذار است، و همچنین برای کاهش تورم ها باید از مصرف غذاهای پرنمک و چرب اجتناب کرد. استفاده از مواد فیبردار تاثیر به سزایی در پیشگیری از یبوست دارد، بنابر این توصیه می شود برای اینکه فرد پس از انجام جراحی لیپوساکشن به یبوست مبتلا نشود، از رژیم غذایی پر فیبر استفاده نماید، هم چنین اشخاصی که در نواحی ران یا شکم دچار چاقی هستند فعالیت های ورزشی منظم داشته باشند تا از ذخیره ی چربی در سلول های باقیمانده ی این ناحیه جلوگیری می شود.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
طراحی سایت
CLOSE
CLOSE